Hlavní funkcí elektronické zabezpečovací signalizace (EZS) je vyhlášení poplachu v případě napadení prostoru, který EZS střeží. Při vyhlášení poplachu se aktivují sirény vně i uvnitř objektu. Informace o poplachu je zpravidla přenášena na pult centralizované ochrany, který zajistí okamžitou kontrolu napadeného objektu. Uživatel ovládá celý systém pomocí jednoduché klávesnice.

Vedle vyhlášení poplachu při napadení objektu může elektronická zabezpečovací signalizace sloužit také k ochraně osob uvnitř objektu. Stisknutím tlačítka je vyhlášen tichý tísňový poplach. Sirény v domě sice nehoukají, zpráva o poplachu je však přenesena na pult centralizované ochrany, který zajistí zásah na objektu. EZS může hlídat také vznik požáru, únik plynu, zaplavení a další stavy v objektu. Navíc EZS hlídá i sama sebe, a poplach je tak vyhlášen i při pokusu o sabotáž na jednotlivých komponentech. Proti výpadku elektrického proudu je EZS chráněna záložním zdrojem minimálně po dobu 16 hod. Při dlouhodobém výpadku napájení je rovněž vyhlášen poplach.
Spojením termostatu a mobilního telefonu vznikl unikátní systém regulace požadované teploty na dálku. Pomocí zprávy SMS je možné dálkově ovládat topení např. na chatě. Zapnete topení předem a přijedete už do vyhřátého objektu. Současně vám termostat odpoví přes mobilní telefon, zda kotel topí nebo netopí, a kolik je v objektu stupňů.

Bezpečnostní kamery

Bezpečnostní kamery se používají pro sledování nejrůznějších objektů a pozemků, k zabezpečení bank, muzeí, galerií, benzinových pump, parkovišť, letišť a v mnoha jiných zabezpečovacích aplikacích. Kamerové systémy jsou využívány při zabezpečení vnějších i vnitřních prostor, k zabezpečení velkých firemních objektů nebo v soukromé sféře (např. zabezpečení rodinného domu pomocí videovrátného). Často jsou bezpečnostní kamery nasazovány jako doplněk klasické EZS, čímž se zjednodušuje a zefektivňuje zabezpečení objektu.

Projektování, montáž s instalace zabezpečovacích systémů - Svitavy, Bystré, Polička, Olešnice, NĚMČICE, PROSTĚJOV, KROMĚŘÍŽ

bezp1bezp2bezp3

©2024 Elektro ŠUDOMA, s.r.o
Všechna práva vyhrazena